Cena elektřiny může být mnohem nižší

Bez elektřiny se už v dnešní době těžko obejdeme. Až na pár výjimek používáme elektřinu téměř po celý den.

electricity
Zdroj, foto: flickr.com

Díky elektřině můžeme svítit, topit, připravit jídlo nebo se bavit. Zkuste si jen na okamžik představit jediný den bez elektřiny. Je to nemožné.

Víte co v případě elektřiny vlastně platíte?

Společně s výhodami spojenými s užíváním elektřiny máme také povinnost pravidelných plateb za její využívání. Část pravidelných plateb souvisí s dodávkou a službami poskytovatelů elektřiny a část závisí na naší spotřebě. Cena elektřiny se každým rokem zvyšuje a při troše snahy lze pomocí některých pravidel za elektřinu ušetřit.

Nového dodavatele elektřiny vybírejte pečlivě!

První možnost představuje úspora elektrické energie pomocí šetrnosti. Možná byste se divili, kolik peněz lze takto ušetřit. Výraznou úsporu představují také někteří dodavatelé elektřiny s výhodnějšími podmínkami a cenami. Cena za elektřinu se ovšem mění jako na houpačce a proto buďte při výběru nového dodavatele obezřetní.

Výhodnou změnu dodavatele můžete zajistit pomocí speciální kalkulačky pro srovnání cen elektřiny. Stačí zadat údaje potřebné k výpočtu nových plateb a hned budete vědět, kolik u kterého dodavatele ušetříte. Pak si již stačí vybrat toho nejvýhodnějšího.