Jihočeský Kvalitex – bytový textil a lůžkoviny na dosah ruky

Říká vám něco pojem sukno nebo loden? A co třeba látka s nanovlákennnou membránou? Všechny tyto materiály mají společného jmenovatele – Jihočeský kraj. Je sice známý hlavně kvůli rybníkům, ale textilní výroba tu ve velkém funguje už od 17. století. I dnes tu najdeme dost firem, které navazují na starou tradici, produkují kvalitní textilní výrobky a drží krok s moderními technologiemi.

Nechte hedvábí v Číně a vsaďte na bavlnu z Písku

U běžného oblečení se asi zahraničnímu dovozu neubráníme, protože i spousta renomovaných značek přesunula výrobu do Asie, aby ušetřila náklady. Nechat si šít oblečení na míru se nám většinou také moc nechce.

Českou výrobu ale můžete podpořit třeba při nákupu bytového textilu. Právě teď je na to vhodná doba. Určitě už máte po jarním úklidu a tušíte, co všechno byste potřebovali vyměnit. Jestli máte strach z návštěv velkých obchodních center, nakupte nové povlečení nebo přikrývky z pohodlí domova třeba na e-shopu jihočeské firmy Kvalitex.

Jak vybrat správné ložní prádlo?

Zaměřte se na přírodní materiály. Některé polyesterové kousky sice vypadají pěkně a slibují pohodlí i krásný vzhled i po mnoha vypráních, ale jsou většinou neprodyšné, takže se pod nimi budete v teplejších nocích potit.

Proto je mezi zákazníky stále číslem jedna bavlna. Na její úpravě pak záleží, jak bude vaše postel vypadat. Bavlněný satén má jemný lesk a hodí se do hotelových pokojů nebo do luxusně vybavených domů.

Povlečení z hladké bavlny je univerzálnější. V nabídce Kvalitexu najdete jak moderní potisky s mandalami a abstraktními vzory, tak i klasiku v podobě proužků nebo romantický motiv růží. Veškerý sortiment můžete v klidu vyprat v pračce.

A proč objednávat právě z Kvalitexu? Většinu sortimentu vyrábíme přímo v jižních Čechách a můžete se u nás domluvit i na individuální úpravě jednotlivých výrobků. Co je doma, to se počítá. Přestaňte se spoléhat na zahraniční produkci a dejte šanci českým firmám. Podpoříte tím nejen jejich majitele, ale pomůžete jim udržet si zaměstnance z regionu.