Najděte si čas dobře se vyspat. I o Vánocích

Prodírání se davy v obchodech, umývání oken, generální úklid domácnosti, pečení vánočního cukroví, balení dárků… to vše patří k adventnímu času. Často nás to vyčerpá tak, že se na Vánoce těšíme hlavně kvůli tomu, že si konečně odpočineme. A to je velká škoda, vždyť k nabrání síly a energie mnohdy stačí pouze pořádně se vyspat.

Sleeping pretty woman in the red costume of Santa Claus
Foto: dollarphotoclub.com

S dobrým spánkem jde všechno líp

Spánek má pozitivní vliv nejenom na naše tělo, ale také duši. Ovlivňuje mozek, nervový a imunitní systém, hormony, emoce, vnitřní orgány, apod. Pokud si jednou za čas „vyhodíme z kopýtka“, a po vánočním firemním večírku si odpočineme jen pár hodin, kromě mírné únavy nás určitě nic horšího nepotká. Ovšem dlouhodobě je dostatečné množství spánku velmi důležité.

  • Nedostatek kvalitního spánku může způsobit poruchy spaní, nervové vypětí, stres či jiné závažné zdravotní potíže.
  • Množství spánku je velmi individuální, závisí na věku, stavbě těla, zdravotním stavu a životním stylu člověka.
  • Ne nadarmo se říká: „Ráno moudřejší večera.“ Během spánku dochází k obnově mozkových buněk, utříbení myšlenek a emočnímu odpočinku.

Dobře vybraná matrace dokáže ulevit od bolestí

Základem pro dobrý spánek je kvalitní matrace. I když se budeme sebevíc snažit vytvořit pro spaní ideální prostředí (čerstvý vzduch v ložnici, teplota 18-20°C, tma, ticho, klid), proležená matrace či špatně zvolený typ nám určitě nikdy nedovolí vyspat se do růžova. Ranní bolesti hlavy, zad, nervozita a rozlámanost jsou příznaky alarmující nutnou výměnu matrace.

  • Jakmile se rozhodnete koupit matraci, rozhodně se poraďte s odborníky. Na základě vašich tělesných proporcí, osobních požadavků a případných zdravotních potíží vám doporučí konkrétní model matrace.
  • Jedním z nich je např. internetový obchod Matrace BEST. Nabízí rošty a matrace českého výrobce matrací Hilding Anders ČR, a. s., který má s jejich vývojem dlouholeté zkušenosti. Jeho výrobky jsou proto kvalitní, komfortní a mají ortopedické a relaxační vlastnosti. To vše za přijatelné ceny.

color visco 11
Foto: matrace-best.cz

Příležitost pro partnery

Náš tip: Pryč jsou doby, kdy jste se při výběru matrace museli omezovat požadavky vašeho partnera. Vyberete-li si partnerské matrace, můžete spát každý na jinak tvrdé matraci, přitom ve stejné výšce. V eshopu Matrace BEST najdete bohatou nabídku, ze které si vybere opravdu každý pár. Např. partnerskou matraci Color Visco Wellness nyní naleznete v akci 1+1 zdarma. Navíc jako dárek dostanete dva anatomické polštáře a samozřejmostí je doprava zdarma.

Spěte zdravě nejenom o Vánocích!