Potřebujete vyčistit vertikální žaluzie?

Prodlužte životnost svých žaluzií pravidelnou péčí a čištěním! Stejně jako koberec a záclony vyžadují žaluzie údržbu.

údržba vertikálních žaluzií
ilustrační foto: archiexpo.com

Toto čištění vás nijak nezatíží, při běžné údržbě stačí čištění vertikálních žaluzií jednou ročně – radí specialista na rolety a garnýže Garol.cz. Žaluzie ničí především usazování prachových částic, jde tedy hlavně o odstranění prachu a případné vyčištění skvrn a špíny. Bez pravidelného čištění by se poškozoval povrch lamel a snížila by se jejich životnost. Nebojte se pustit do čištění sami, ale pokud by znečištění bylo většího rozsahu, obraťte se na odborníky, kteří se čištěním vertikálních žaluzií zabývají.

Na vertikální žaluzie s vysavačem nebo hadrem

Pravidelné údržby vertikálních žaluzií se nemusíte obávat. Prachu se zbavíte lehce, pomocí vysavače s nízkým výkonem, ke kterému si pořídíte úzkou hubici. Lamely je nutno přidržovat, aby se nezkroutily nebo nepolámaly. Máte-li pocit, že tuto činnost sami nezvládnete, počkejte, až budete mít k čištění vertikálních žaluzií pomocníka. Vysavačem však odstraníte pouze prach, ne však skvrny nebo kuchyňskou mastnotu. Na menší skvrny a mírnou nečistotu použijte vlhký hadřík, který budete namáčet ve vodě s octem nebo saponátem. Hadříkem pak budete otírat plochu každé lamely.

údržba vertikálních žaluzií
Zdroj: nocowboys.co.nz

Čištění vertikálních žaluzií prodlužuje životnost

Aby žaluzie plnily svou funkci praktickou i estetickou, musí být čisté. To zajistíte jedině pravidelnou údržbou. Co všechno získáte pravidelným čištěním vertikálních žaluzií?

 • prodloužíte celkovou životnost žaluzií
 • udržíte zdravé a čisté prostředí
 • zaprášené žaluzie nebudou způsobovat problémy alergikům
 • Ideální interval čištění vertikálních žaluzií se pohybuje kolem jednoho roku, ale je ovlivněn okolním prostředím. Utěsnění oken, vzdálenost žaluzií od topení, míra znečištění vzduchu a kouření hrají velkou roli v tom, jak často je potřeba žaluzie čistit.

  Další možnosti čištění vertikálních žaluzií

  Dejte si své žaluzie vyčistit odborně – můžete využít služeb specialistů, kteří čištění vertikálních žaluzií provedou buď u vás doma, nebo žaluzie demontují, odvezou a zase přivezou a namontují. To vše lze vyřídit během jednoho nebo dvou dnů. Odborné čištění probíhá v čistící lázni, která je uzpůsobena pro určitý typ a materiál lamel tak, aby nedošlo k jejich poškození. Nabízeno je i čištění vertikálních žaluzií pomocí ultrazvuku, kartáčů nebo speciální sprchy. Záleží na typu žaluzií a také přání zákazníka, jakou metodu si pro své žaluzie zvolí.

  údržba vertikálních žaluzií
  Zdroj: ocblindcleaners.com