Bláznivé počasí snižuje ceny: Sněhové frézy vám ušetří v zimě čas i práci s odklízením sněhu!

V současné době zavládly v naší zemi teplotní maxima. Ochladit se můžete snadno představou sněhových závějí, které nás každoročně trápí svoji neústupností. Jak bychom rádi v takových chvílích uvítali teplé počasí, které by nás bílých polštářů zbavilo.

sněhová fréza
Zdroj, foto: elvin.cz

Většinou se ale zázraky nedějí a tak je potřeba vzít do rukou lopaty a sníh jednoduše odházet. Je to velmi namáhavá a časově náročná práce, která nás spoutává po většinu zimních měsíců. Proč tedy nezahodit lopaty a místo nich si nepořídit moderní sněhové frézy?

Na čerstvý sníh postačí jednoduchá sněhová fréza

Čerstvý sníh z pevného podkladu snadno odstraníte pomocí jednostupňové sněhové frézy, která se vyznačuje snadným ovládáním a nižší hmotností. Šnek sněhové frézy se postará o její pohyb a nabraný sníh odhazuje do vzdálenosti až devíti metrů. Jen si představte s každým kouskem odhozeného sněhu tu ušetřenou námahu a ohnutá záda.

Na udusaný sníh, který se drží na zemi již několik dní, nebo který je přimrzlý, pomůže spíše dvojstupňová sněhová fréza. Nabraný sníh je pak odhazován do vzdálenosti až patnácti metrů. Jeho služby uvítají jistě obyvatelé horských domů a majitelé penzionů na horách, kde sníh vládne většímu počtu měsíců než ve městech na nížinách. Snadno odklidí sníh i z nezpevněného povrchu.

Vyzkoušejte variabilitu moderních sněhových fréz

Pokud namítáte, že je sněhová fréza nepraktická, jelikož si najde využití pouze pár měsíců v roce, můžete zvolit vyměnitelnou variantu, která může v létě sekat trávu, na podzim zametat chodníky od prachu a listí a v zimě odklízet sníh. Tyto frézy jsou celoroční a stávají se velmi užitečným pomocníkem pro většinu namáhavých prací, které se na zahradách a před domem mohou vyskytnout.

fotka ze zillow.com
Zdroj, foto: photos3.zillow.com