Plovoucí podlahy a jak na jejich správný výběr

Oblíbenost plovoucích podlah je v poslední době čím dál větší a není se ani čemu divit. Vypadají skvěle, jsou praktické a radovat se z nich můžete desítky let.

podlaha
Zdroj: sullivanfloors.com

Pokud jste se i vy rozhodli pro položení plovoucí podlahy, nejdříve si ujasněte, zda chceme podlahu ze dřeva nebo laminátu. V nabídce plovoucí podlahy Obi můžete nalézt oba výše uvedené typy od výrobců, kteří se mohou pyšnit dlouholetou tradicí a zásadními zkušenostmi z tohoto oboru. Navíc vám poskytnout garanci a to od 15 až do 20 let. Využít pochopitelně můžete i služeb profesionálních podlahářů, kteří vám ochotně provedou pokládku vámi zvoleného typu plovoucí podlahy. Pokud však chcete pokládku provést sami, máte k dispozici odborné zaškolení a navíc si můžete zapůjčit potřebné nářadí.

Nyní konkrétněji aneb plovoucí podlahy Quick Step

Z nabídky plovoucích podlah si jistě zaslouží vyzdvihnout kolekce podlahy Quick Step, která disponuje vynikajícím zámkovým spojem pro snadné napojení jednotlivých lamel a zejména rozmanitostí dekorů. Co však oceníte jistě nejvíc, je vysoká odolnost, kterou celá tato řada plovoucí podlah poskytuje. Nemusíte tak mít obavy, že by se vám nová podlaha poničila, pokud by na ni spadla cigareta nebo do ní váš domácí mazlíček zaryl své drápky. Kolekce Quick Step se skvěle hodí i pro podlahové vytápění a vlastní vysoce účinnou ochranu proti vlhkosti.

Jaké existují varianty?

Základní variantou je řada Classic, která slibuje tradiční zpracování z ušlechtilých dřevin, takže vaše volba může padnout například na severskou borovici, přírodní buk nebo plaňkový dub. Toužíte-li po více venkovském stylu, pak je tu pro vás nabídka podlah z řady Eligna. Zde můžete nalézt výrazné vzory, které vytváří dokonalou iluzi robustního dřeva. Ještě o trochu více vám venkov připomenou plovoucí podlahy z řady Country. Ta má stejně jako výše uvedená řada značně živě vykreslené dřevo. Po obvodu je navíc sražená hrana, což ještě více dotváří atmosféru venkova.


Zdroj: Plovoucí podlahy Praha