Videoprohlídka: skvělý nástroj, který vám pomůže prodat nemovitost

Pokud chcete svou nemovitost prodat co nejrychleji a za co možná nejlepší peníze, musí vyčnívat z davu. Už nestačí jen poutavý popisek nebo kvalitní fotky – ty má dneska skoro každý. Je potřeba nabídnout něco víc. Třeba videoprohlídku.

2

Videoprohlídky na českém realitním trhu nejsou příliš rozšířené. Někteří prodejci nebo realitní kanceláře se o ně pokouší formou jakési slideshow – videem sestávajícím z fotek, ale takový způsob prezentace nemovitosti má s opravdovou videoprohlídkou společného jenom pramálo.

Videoprohlídku vám totiž musí udělat profesionál, s potřebným vybavením a zkušenostmi. „Videoprohlídky natáčíme pomocí dronů a kamer s gyroskopem, které redukují třes. Můžeme tak nemovitost profesionálně natočit jak zvenku, tak i zevnitř,“ popisuje svoji praxi Ing. Tomáš Kučera, makléř realitní kanceláře Pegas Real.

Pegas Real je jedna z mála českých realitek, která se videoprohlídkám věnuje skutečně na profesionální úrovni. A jak ukazují výsledky, má to smysl. „Prezentace s videoprohlídkou mají na realitních portálech zhruba dvojnásobnou sledovanost, než ty stejné bez videa. Máme to změřené,“ pokračuje Kučera.

6

Ono se vlastně není čemu divit. Kupa hezkých fotek sice potěší, ale teprve díky videoprohlídce se potenciální kupec cítí, jakoby v bytě nebo domě skutečně byl. Nasaje jeho atmosféru, udělá si celkový obrázek… jednoduše má z nemovitosti úplně jiný pocit, než když si jen prohlédne pár hezky nasvícených fotek.

Nemovitost s videoprohlídkou navíc můžete bez problémů odprezentovat na osvědčených portálech – sreality.cz i další velké realitní servery videa podporují. A kdoví – třeba právě díky novému videu svou nemovitost konečně prodáte za adekvátní cenu.

Závěrem každopádně upozorňujeme, že videoprohlídka vám sice v krátkém čase pomůže oslovit velké množství kupců, ale sama o sobě není zárukou výhodného prodeje. „Sehnáním kupce proces prodeje nemovitosti teprve začíná. Třeba my v Pegas Real prodáme přes 70 % nemovitostí do jednoho měsíce od inzerce – zásluhu na tom však nemají jen videoprohlídky, jako spíše následná činnost,“ uzavírá Kučera.