Zastavte sluneční paprsky ještě před okny

Správně zvolené žaluzie vám ušetří peníze za provoz klimatizace. Venkovní provedení zastaví slunce ještě před okny a uvnitř zajistí citelný komfort až o 10 stupňů nižší teploty než venku. Vhodné žaluzie by měly být již součástí projektu domu. Montují se ale i později a také na bytové domy.

Které venkovní žaluzie zvolit

Obecně se doporučují předokenní žaluzie z hliníku, protože jsou odolné a pevné. Navíc neztrácí barevnost a jsou dobrou tepelnou bariérou. Na trhu najdete venkovní žaluzie i ve dřevěném provedení, oproti hliníkovým si vyžadují více údržby. Co se týče barevného provedení, budete mít opravdu široký výběr. Ovládání může být buď manuální, nebo na elektrický pohon, záleží na vašich prioritách i možnostech stavby. Elektrické ovládání se samozřejmě lépe instaluje ještě do hrubé stavby.

Bezpečnostní prvky

Ať už budete potřebovat umýt okna, nebo se potěšit dokonalým pohledem ven na zahradu, žaluzie můžete zcela vytáhnout. Vytažené žaluzie může chránit omítka, pokud je umístíte nad okno či těsně pod omítku. Lze však instalovat také kovový plát v nadokenní úrovni, který chrání před povětrnostními vlivy. Proti nechtěnému nadzvednutí nebo uvíznutí objektů existuje také bezpečnostní systém. Zatažením některých žaluzií do sebe lamely zapadnou tak přesně, že není možné je zvenčí mechanicky narušit.

Kde sehnat firmu

Firmu na dodávku a instalaci předokenních žaluzií naleznete velmi jednoduše s Poptávej.cz. Jak to funguje? Na stránkách Poptávej.cz vyplníte poptávkový formulář. Do poptávky uvedete rozměry, požadavky na design i provedení a také lokalitu. Na základě těchto parametrů vám firmy z nejbližšího okolí sestaví cenovou nabídku na míru. Vy si vyberete tu nejlepší a další podmínky už řešíte s dodavatelem napřímo. Služba Poptávej.cz je pro vás jako poptávající zdarma a nezávazná, navíc ji můžete použít i na jiné služby.