Čím jsou infrasauny odlišné od klasického saunování?

Saunování je téměř tak staré jako lidstvo samo. První procesy saunování mají tradici již více než 3000 let. K léčbě bylo tepelné prohřívání využíváno nejprve ve staré Číně a později se přesunulo v podobě tradičních saun do všech ostatních oblastí světa.

infrasauna namir.cz
Zdroj, foto: namir.cz

V Evropě byly počátky saunování pozorované nejprve ve Skandinávii, což je oblast, která si díky saunování vybudovala silnou tradici. Detoxikace a léčba mnoha zdravotních i kosmetických problémů ale časem ovládla i ostatní státy Evropy.

Moderní infrasauny mají oproti klasickým značnou výhodu

Klasické sauny pracovaly na mokrém principu, což znamená, že její uživatel se musel svléknout a poté vydržet určitou dobu v prostoru s velmi horkým vzduchem. Technologickým pokrokem začaly vznikat alternativy ke klasickému saunování. Dnes jsou tedy mnohem rozsáhlejší infrasauny, které mají účinky vyšší a podmínky užívání žádné.

Domácí infrasauna je efektivní

Moderní infrasauny nevyužívají horký vzduch a vodu, ale infračervené záření. Toto záření je schopné prohřívat lidskou tkáň do hloubky několika centimetrů a to přímo bez přídavných procesů. Účinky infrasauny jsou proto mnohem silnější a efektivnější. Navíc se v infrasauně mnohem lépe dýchá, jelikož je zde mnohem nižší teplota, která je přeci jen příjemnější.

Obsluhu infrasauny zvládne každý

Velmi výhodné a žádané jsou proto domácí infrasauny, které nevyžadují náročnou obsluhu a díky promyšlené konstrukci je možné je umístit i v klasickém bytě. Domácí infrasauna je vám navíc k dispozici kdykoliv a můžete tak posílit imunitu a organismus nejen sobě, ale i celé rodině. Infrasauna navíc dokáže poskytnout řadu dalších výhod, které ovlivňují vzhled, zdraví i náladu.