S pojištěním domácnosti budete klidně spát

První krůčky vašeho dítěte, první slova, první narozeniny a první příprava do školy. Doma se odehrává většina důležitých momentů našich životů.

spojistenim

Kromě toho tam také máme své osobní věci, vzpomínky a naše oblíbené věci třeba z dětství. Ale i doma se může stát spousta příhod, při kterých se nám věci poškodí, nebo o ně přijdeme. Nebuďte lhostejní a sjednejte si pojištění domácnosti s odpovědností. I když budeme maximálně opatrní, tak jsou skutečnosti, které prostě ovlivnit nedokážeme. Nevybíráme si sousedy a ani nedokážeme zabránit vykradení našeho domova. A co všechno nám pojištění domácnosti chrání?

Myslete na své věci doma

Pojištěním vašeho domu či bytu chráníte své movité věci, které uvnitř máte. Chráníte i věci, které máte v nebytových prostorách třeba v garáži, ve sklepě apod. Pokud máte nějaké cennosti – obrazy, šperky, starožitnosti, tak pojištění myslí i na ně. To samé platí i pro elektroniku či pro její poškození.

Nehody se stávají dnes a denně, pokud se vám podaří třeba vytopit souseda pod vámi, tak se nemusíte strachovat, že vás oprava vyjde na spoustu peněz, v rámci pojištění domácnosti s odpovědností vám pojišťovna uhradí i toto.

spojistenim2

I pejsek může něco provést
Domácí mazlíčci obzvlášť pejsci jsou součástí mnoha rodin a pojištění domácnosti, proto zahrnuje i třeba náklady spojené s tím, když váš pejsek něco provede nebo někoho pokouše. Pejsci nejsou jediní, kteří mohou něco provést. I malé děti sem tam něco rozbijí nebo provedou.

A jaké jsou nejčastější škody hrazené v rámci pojištění domácnosti s odpovědností?

  1. Škody způsobené atmosférickými srážkami
  2. Požáry způsobené vařením
  3. Vytopení souseda pračkou
  4. Pokousání psem
  5. Požáry způsobené neopatrnými kuřáky

Variant pojištění domácnosti je nesčetně, záleží na tom, co chcete pojistit. Zvažte tedy všechna rizika a chytře investujte do svého bydlení, protože klidný spánek, který díky pojištění budete mít, je k nezaplacení.