Jaké jsou možnosti ve financování hypoték

Hypotéka je peněžním pojmem, který již dávno není spjat pouze s bankovním segmentem. Rozhodnete-li se financovat své budoucí bydlení, nabízí se vám ještě další dvě možnosti alternativních produktů, v jejichž názvu nechybí pojem hypotéční úvěr.

hypo-clanek-rijen

Zajímá-li vás nejlepší půjčka na bydlení, přinášíme vám stručnou charakteristiku třech modelů hypoték, s nimiž lze zakoupit, vystavět či zmodernizovat obydlí. Někdy dokonce i něco navíc.

Hypotéka od bankovní společnosti

Typický produkt, jenž pochází od bankovních institucí. Bezpečná cesta spojená s určitými administrativními procesy. Pakliže jimi však projdete bez obtíží, čeká na vás milé překvapení v podobě výhodné úrokové sazby.

Nejlevnější hypotéka na trhu tohoto typu může nabývat nejrůznějších forem, v závislosti na tom, jakému poskytovateli dáte přednost. I v tomto směru je z čeho vybírat. Populární jsou kupříkladu tyto tři hypotéční úvěry.

  • Hypotéka od České spořitelny s úrokem od 1,79 %
  • Hypotéka Komerční banky od 1,79 %
  • Hypotéka od Raiffeisenbank od 1,99 %

Nebankovní hypotéky jsou alternativou

Setkat se samozřejmě lze se situací, kdy se k vám vaše domovská, popřípadě kterákoliv jiná banka postaví zády. Jednoduše neplníte některá její přísnější kritéria a žádost o úvěr bude zamítnuta. I v tomto okamžiku ještě stále existujte šance, jak financovat své bydlení.

Nabízí se model nebankovní hypotéky. Ta je podstatně benevolentnější, nežli bankovní sektor. Nutno podotknout, že za absenci náročného papírování přijde na přetřes trochu vyšší úroková sazba. Peníze však můžete získat téměř za všech okolností.

Moderní americké hypotéky na cokoliv

Nakonec je třeba zmínit ještě třetí variantu. Ta předkládá výhody klasického hypotéčního úvěru a zároveň se pyšní přednostmi některých běžných půjček. Na mysli máme americké hypotéky na cokoliv, s nimiž lze financovat libovolné věci. Nemusí to tedy být pouze předměty a služby spojené s bydlením.

Americkou hypotéku lze upotřebit i v rámci nákupu osobního automobilu, rodinné dovolené a v podobných případech. Jen s tím rozdílem, že oproti běžné půjčce ručíte nemovitostí odpovídající hodnoty.

Vyberte si řešení vhodné právě pro vás…