Eklektická paráda v Barceloně

Při zařizování bytu se většina lidí drží „při zdi“ a raději volí neutrální barvy a vzory, protože u výrazných hrozí „okoukání“. Když ale pak uvidíte prostor, kde se majitelé odvázali a nebáli se výrazných a neotřelých kombinací, je to zážitek.

Našla jsem fotky bytu v Barceloně, které mě naprosto okouzlily. Fantastická dlaždičková podlaha s nepřehlédnutelným grafickým motivem, je přesně to, k čemu bych asi sama neměla odvahu, ale když to vidím, klidně bych si to do bytu nechala udělat. Líbí se mi i spojení s masivním dřevěným stolem a linkou, doplněné industriálními lampami a regály na nádobí.

I obývací pokoj se zářivě tyrkysovou stěnou s vtipnými nabarvenými rámy je skvělý. Ty drobné barevné akcenty v podobě oranžových polštářků nebo duhového křesílka dodají prostoru útulnost a osobitost. Překvapivě mi nevadí ani dlažba v ložnici. Normálně jsem klasický zastánce dřevěných podlah, vyrostla jsem v činžáku z přelomu století, takže mám ráda stromečkové dubové parkety, ale tahle černo-šedo-bílá dlažba je prostě fantastická.

Fotogalerie: Barcelonský byt inspirace

Autor: KláraM, Foto: Pinterest.com