Malá koupelna, velký problém? Jak nafouknout prostor na všechnu kosmetiku

Nepořizujte si koupelnový nábytek bez poliček nebo zásuvek. Skříňky pod umyvadlo musí být prostorné uvnitř, nikoliv navenek. Jen tak do nich uložíte prášek na prádlo i větší lahvičky. Naopak drobnější věci schovejte přímo před nosem – tedy za koupelnovým zrcadlem.


Studio: CGClass Group s.r.o., Zdroj: https://favi.cz/inspirace/album/koupelna-se-sprchovym-koutem/21607

Kapičková masáž ve sprše

Malou koupelnu zvětší sprchové kouty ve tvaru čtvrtkruhu. Prostoru také vizuálně pomohou čirá skla – sprchový kout pak nepůsobí jako komora,“ vysvětluje Lucka z vyhledávače nábytku Favi.cz. Skla jen stačí po sprchování otřít stěrkou.

Malé koupelně dále prospěje sprchový kout bez vaničky. Sjednocená podlaha bude vždy působit lépe, než vysoký schod uprostřed místnosti. Pokud vaničku potřebujete kvůli odpadům v koupelně, vyberte alespoň tu nejnižší možnou.

TIP: Že si ve sprchovém koutě neodpočinete? Chybějící vanu vám vynahradí masážní rysky do sprchy.

Kosmetika za zrcadlem

Do koupelnové zrcadlové skříňky schováte všechny maličkosti, které potřebujete po ruce. Do takzvané galerky se vejdou denní a noční krémy, odličovač i gel na holení.

Design zrcadlové skříňky vyberte podle množství kosmetiky. Praktické jsou zrcadlové skříňky s dvířky, včetně zabudovaného osvětlení. Ty nejpoužívanější flakonky vystavte do skříňky kombinované s poličkou.

„V České republice už existuje spousta typů koupelnových skříněk. Než sledovat jednotlivé obchody, použijte nábytkový vyhledávač. Uvidíte, kde zrovna mají koupelnový nábytek ve slevě,“ radí Lucka z Favi.cz.

Skrýš pod umyvadlem

Velké skříně pod umyvadlo skrývají dost místa, ale místo úložného prostoru v nich bude jen velký nepořádek. Raději si pořiďte praktičtější koupelnové skříňky pod umyvadlo. Zabudované police a nebo zásuvky jsou pro malé koupelny ideální.

Právě vysouvací šuplíky pojmou velké množství věcí – od tělového mléka až po fén. Po vytažení máte hned přehled, aniž byste shodili další lahvičky okolo. Jen předem přeměřte, jestli se do skříňky vejde váš oblíbený prášek na prádlo nebo třeba vysoký lak na vlasy.

Ještě by to chtělo trochu odkladové plochy? Využijte místa okolo. „Když koupelnová skříňka nenavazuje přímo pod umyvadlo, vznikne vám polička navíc,“ prozrazuje fígl Lucka z Favi.cz.


Studio: OOOOX, Zdroj: https://favi.cz/inspirace/album/2066-interier-pudniho-bytu-malvazinky/17441