Venkovní rolety: v létě chladí, v zimě hřejí

Ušetří vám peníze v topné sezóně, zvýší soukromí v domě a při vhodně zvolené barvě vkusně doplní vzhled vašeho domova. To jsou jen některé z výhod, které získáte, pokud si pořídíte venkovní rolety. Stále ještě váháte? Pak čtěte dále.

venkovní roletyFoto: labona.cz

Výborný izolant tepla…

Venkovní rolety působí jako perfektní izolant tepla. A nejde o žádný laciný marketingový trik – hliníkové rolety z labona.cz jsou vyplněné polyuretanovou (PUR) pěnou, takže skutečně působí jako dodatečná izolační vrstva.

Jestliže nemáte dobře zaizolovaná okna, jsou pro vás venkovní rolety jedním z možných řešení. Skvělé izolační vlastnosti ale nemají jenom dík PUR pěně – vašemu oknu pomáhají už jen tím, že k němu vůbec nepropouštějí chladný déšť, sníh nebo poryvy větru.

Úplně stejně pak venkovní rolety fungují také v létě, kdy ještě před oknem zastaví až 80 % tepelné energie ze slunečního záření. Takže zatímco venku praží slunko jako zběsilé, u vás v pokoji bude příjemný chládek.

venkovní žaluzie

… i zvuku

Když už je řeč o izolaci, rolety jsou skvělé také jako izolant zvuku – zachycují nepříjemné zvuky z ulice i nárazy větru, takže u vás doma skoro nic neuslyšíte. Jestliže bydlíte ve městě nebo hustěji osídlené oblasti, bude nová roleta pro vaše uši doslova balzámem.

Při výběru si dávejte pozor jen na to, aby vám prodejce prodal roletu s pryžovým či gumovým těsněním okolo lamel (případně vodících lišt). Právě to hraje klíčovou roli v tom, zda rolety v prudkém větru uslyšíte či nikoliv.

Dokonalý design

Ve výčtu důvodů, proč si koupit venkovní roletu, nemůžeme opomenout ani otázku soukromí. S roletami do vašeho domu nebude vidět, což vás ochrání před zvídavými pohledy náhodných kolemjdoucích i příležitostných zlodějů.

Nepřeháníme – celá řada domovních krádeží není předem plánovaná a zloděj se rozhodne až na místě činu. Když do vaší místnosti neuvidí, s velkou pravděpodobností si svůj útok rozmyslí.

Nakonec venkovní rolety také skvěle vypadají. Na výběr máte z desítek barev a odstínů, takže pokud je správně sladíte s fasádou, máte vyhráno.