Závěsná kamna vyřeší problémy s prostorem

Klasická krbová kamna si zaslouženě vytvořila své místo na slunci v mnoha domácnostech. Především na chatách, chalupách, rodinných domech ale i některých starších bytových domech našly své uplatnění.


Zdroj, foto: namir.cz

Hlavním důvodem, proč si lidé pořizují krbová kamna, je vytápění obytného prostoru. Výkon a výhřevnost je přitom závislá na velikosti vytápěného prostoru. Dalším důvodem, proč si lidé krbová kamna oblíbili, je design. Rádi se dívají do ohně, ze kterého sálá teplo již od pohledu.

Do malých místností jsou vhodná závěsná kamna

Co si ovšem počít v případě, že nemáme dostatek prostoru pro umístění klasických krbových kamen, ale přesto potřebujeme nebo si přejeme mít něco na podobný způsob? I v tomto případě lze najít řešení. Nemusíte si pořizovat drahé elektrické nebo plynové krby. Závěsná kamna jsou moderní, designové dokonalá a můžete si v nich vesele topit pomocí dřeva i v případě, že máte málo prostoru.

Závěsná kamna nevyžadují úpravu podlahy

Jelikož jsou závěsná krbová kamna určená pro menší místnosti, mohou mít nižší výkon a tím i výhřevnost. Pro malé prostory ovšem postačí k úplnému vyhřátí na příjemnou teplotu. Jelikož jsou tato kamna pověšená na stěně, nemusíte řešit ani úpravu podlahy. Žádné obavy z poškození plovoucích podlah nebo jiných podlahových krytin.

Použití kamen na stěně je maximálně bezpečné

Z hlediska bezpečnosti se nemusíte ničeho obávat. Kvalitní materiál s dlouhodobou životností nedopustí žádné nehody. Sklo, přes které můžete pozorovat plameny ohně je dvojité, čímž se bezpečnost umocňuje. Montáž provádí odborníci, kteří se zabývají individuální problematikou krbových kamen. Můžete si být proto jistí, že jste v těch nejlepších rukách.


Zdroj, foto: namir.cz