Bio krb navodí doma pohodu bez kouře a sazí

Relaxaci a romantiku ve společnosti plápolajících plamenů si mohou dopřát i obyvatelé bytů. Je to snadné, stačí si pořídit populární bio krb. Nepotřebujete žádné dřevo, uhlí nebo brikety, a přesto se pokocháte pohledem do otevřeného ohně.

bio krb foto
Zdroj: ecosmartfire.com

Palivem je tekutý nebo gelový líh

Používání je vcelku jednoduché. V bio krbu vlastně hoří líh. Vedlejším produktem je pak vodní pára a oxid uhličitý, kvůli kterému je třeba občasně místnost provětrat. Jakmile se palivo spotřebuje, uhasí se oheň. Nádobky na líh jsou různě velké, rozměry se odvíjí od celkového tvaru a velikosti krbu. Cenově vychází bio líh na zhruba 100 Kč za 1 litr, který vydrží průměrně na 3 hodiny hoření.

bio krb foto
Zdroj: Holly & Martin Hudson

Existují i závěsné typy na stěny

Bio krbů je na trhu celá řada a je rozhodně z čeho vybírat, často narazíte na umělecké až futuristické designy. Dělí se dle různých kritérií a jedním z nich je i možnost umístění. Nejrozšířenější jsou volné stojící, dá se však pořídit i bio krb, kterým si ozvláštníte jinak nudnou zeď v obýváku. Mimo to si můžete nechat vyrobit krb na zakázku v barvě, tvaru a velikosti přesně dle svých představ.

bio krb foto
Zdroj: outdoorrooms.com

Pamatujte na bezpečnostní zásady

Pokud se rozhodnete ozvláštnit domov mihotajícími se plamínky, nezapomeňte při pohodě u krbu na několik hlavních zásad. Krb se nedoporučuje do místností s rozlohou pod 20 m2, hořlavé věci musí být alespoň metr od něj a líh lze doplňovat pouze do již vychladlé nádobky.

bio krb foto
Zdroj: kal-fire.com
bio krb foto
Zdroj: element4.nl
bio krb foto
Zdroj: element4.nl
bio krb foto
Zdroj: element4.nl
bio krb foto
Zdroj: friendskorner.com (posted by: Aliha Zehra)