Dokonalý minimalismus ve vašem interiéru

Minimalismus je směr, který si postupně získává čím dál více obdivovatelů. Není to ale vůbec překvapivé. Jeho doménou totiž je důraz kladený na jednoduchost, čisté plochy, jednoduchý nábytek a decentní barvy. Zkrátka jde o jisté odstranění všech možných rušivých elementů, které mnohé z nás v interiéru jen znepokojují. A jak může takový minimalisticky zařízený interiér vypadat?

interiér
Zdroj: home-designing.com

Jednoduchost hraje prim

Už při samotném zařizování interiéru byste měli mít v hlavě jasnou představu, v jakém stylu jej plánujete mít. Podle toho se totiž bude odvíjet vše ostatní. Například právě i minimalistického stylu budete chtít, aby v interiéru převažovala bílá barva, kterou jen doplníte černou a různými odstíny šedé barvy. Nebojte se, že by dům pak působil příliš obyčejně, jelikož jej můžete velmi snadno prozářit prostřednictvím šikovně rozmístěných pokojových rostlin, které k tomuto stylu neodmyslitelně patří.

interiér

Méně je někdy více

Abyste ale dosáhli volného prostoru a zbavili se zbytečností, budete se muset rozloučit s některými kusy nábytku a především dekoracemi. Obzvlášť s těmi, které vzájemně nevypadají dobře, jsou v různých stylech a barvách a v interiéru nevypadají moc dobře. V něm by mělo své místo najít je to, co vám přináší radost, a co nijak nenarušuje vnitřní prostředí vašeho domova. To je totiž podstatou minimalistického stylu bydlení.

interiér

interiér

interiér

interiér

interiér

interiér

interiér
Zdroj: home-designing.com