Dopřejte svým dveřím kvalitní doplňky

Na dveřích je velmi podstatným prvkem klika, která nemusí být tradičně v nudných šedivých barvách a obvyklém provedení, ale naopak může být velice atraktivní a podtrhovat tak skvělý vzhled vašich dveří.

fastcompany.com
Zdroj: fastcompany.com

Kliku, madlo nebo kouli?

Je jen na vás, pro jakou z uvedených variant se rozhodnete. Zapomínat byste však neměli ani na praktičnost, kterou je třeba při výběru nového dveřního doplňku brát v potaz. Jisté však je, že i přes stoupající oblibu různých alternativ k tradičním klikám, jsou to právě kliky, které na trhu s dveřními doplňky stále vedou. A není se čemu divit. Jsou oblíbené, praktické a lze je zakoupit v mnoha provedeních podle vzhledu interiéru. Sladit tak kliku s ostatními prvky bytu není nic obtížného a vy byste tak s jejím pořízením neměli zbytečně váhat.

klika
Zdroj: materialsandsources.com

Jakou kliku si vybrat

Výběr nové kliky nebude snadný a to zejména z toho důvodu, že aktuální nabídka klik je přímo obrovská. Pryč jsou ty doby, kdy se vyrábělo jen několik základních typů klik v nudně šedivých barvách. V současné době vám prodejci mohou nabídnout dokonce i kliky desénové nebo luxusní ve zlatém provedení s drobnými kamínky. Rozetové kování vám navíc zajistí atraktivní vzhled, který vaše dveře jistě rádi uvítají. Svoji pozornost si zaslouží i kliky bezpečnostní a kliky na otisk prstu. S nimi se budete skutečně cítit v bezpečí i vy.

kliky
Zdroj: trendir.com

kování
Zdroj: andrewmitchelldesign.co.uk

Více klik, kování a výrobců najdete na archiexpo.com.