Jaké existují možnosti vytápění koupelny

Dostatek tepla v koupelně je předpokladem pro příjemný pobyt v této nezbytné a denně používané místnosti. Seznamte se s možnostmi vytápění vaší koupelny.

způsob vytápění koupelny
Foto: hermann-schmidt.de

Neviditelné podlahové topení nabídne maximální komfort

Topení umístěné do podlahy je praktické a přináší absolutní pohodlí. Nezabírá místo a hřeje odspodu, což je v koupelně ideální směr. Komplexní systém sestává z výhřevných těles a izolačních vrstev. Může být instalován dvěma způsoby, zapojíte ho do teplovodního okruhu, nebo do elektrické sítě.

způsob vytápění koupelny v podlaze
Foto: komaromivill.hu, podlahové topení

Topný žebřík poslouží i jako držák na ručníky

Topné těleso tvarem podobným žebříku je v tuzemských koupelnách velmi rozšířené. Oproti první možnosti je méně nákladné, a to jak na pořízení, tak na provoz. Skvěle zastane hned dvě funkce. Nejenže místnost vytopí, ale nahradí i sušák ručníků a drobného textilu. Lze ho taktéž zapojit do teplovodních rozvodů, nebo do zásuvky.

topný žebřík do koupelny
Foto: thebathhouseonline.co.uk, žebřík – koupelnové topení

Infrazářič skvěle splní svou funkci

Sálavý panel neboli infrazářič vysílá elektromagnetické vlny. Ty dopadají a odrážejí se od předmětů, v ten okamžik produkují teplo. Mohou být také estetickým doplňkem daného prostoru, vyrábí se třeba v podobě obrazů a zrcadel. Velkou výhodou je okamžitý ohřev, stačí jej zapnout a ihned hřeje.

infrazářič do koupelny
Foto: vitalbodies.net, infra topení do koupelny