Koupelnový nábytek z masivu

Dřevo je materiálem, který už od počátků civilizace zdobí naše obydlí. Neztratilo na oblíbenosti právě díky svým perfektním vlastnostem, kterých si ceníme dodnes.

V soudobém světě plastů, kovů a moderních materiálů se stále více lidí uchyluje zpět k masivnímu dřevěnému nábytku a rustikálnímu způsobu zařizování domů. To vše má jediný zcela pochopitelný důvod. Jde o přírodní produkt, ze kterého cítíme vůni lesa, působí uklidňujícím dojmem, a dokonce se hodí ke každé barvě a téměř ke všem dalším materiálům.

Masivní nábytek do koupelny

Koupelna by měla být místem odpočinku a relaxace. Ráno když se připravujete na nový den a večer, když se ukládáte ke spánku, potřebuje vaše tělo pociťovat harmonické okolí a nebýt ničím rušeno. Dřevo je perfektní možností, jak moderně vybavit koupelnu a zároveň neupadnout do extravagance. Hlavním kriteriem nábytku by samozřejmě měla být jeho funkčnost, a právě na ni se při výrobě masivního vybavení velmi dbá.

Odolná struktura

Různé druhy dřeva doslova excelují ve své dlouhověkosti. I když se počáteční pořizovací cena může zdát vyšší, stále se můžete uklidnit pravdivou informací o tom, že vás tento nábytek ve své počáteční kráse i přežije. Skříně z dřevotřísky po několika letech a někdy i měsících začnou vypovídat svou službu a jsou rozvrzané a zkřížené. Naopak bytelná masivní komoda udrží svůj vzhled i funkčnost po staletí, jak se o tom můžeme přesvědčit u nábytku našich předků.

Příjemný vzhled

Nejen pevná konstrukce a materiál vás může potěšit. Další kvalitou dřeva je jeho příjemný vzhled. Na oko se tváří nenápadně, avšak jako celek v místnosti působí velmi klidně. To je způsobeno hlavně kresbou dřeva. Každý kousek nábytku, přestože má stejný základní tvar  je zcela originální právě díky této textuře. Pečovat o něj můžete různými laky nebo oleji. Pokud se náhodou v některých místech poškodí, postačí ho jemně zabrousit, nalakovat a bude opět jako nový. Po dlouhá léta si také můžete užívat jeho přirozenou vůni a na dotek pociťovat kus přírody.

Které kousky pořídit do koupelny

Skříně a komody

Nejdůležitějším kusem nábytku v této místnosti bude zcela jistě úložný prostor. Ať už budete odkládat textilie jako jsou ručníky a hadry nebo jen budete potřebovat ukrýt čistící prostředky, přijde vám k chuti masivní skříňka s plnými dvířky. V nabídce bývají také umyvadlové skříňky, jenž slouží jako úložný prostor a zároveň také jako místo pro umyvadlo. Jelikož jsou mohutné a pevné nemusíte se bát do nich naskládat všechny koupelnové předměty, které nemají být na očích.

Police

Pokud naopak chcete nějaké dekorace vystavit a udělat tak koupelnu útulnější, připevněte na zeď pás masivních polic a poté už jen dolaďte dle svých představ.

Zrcadlo

Nebyla by to koupelna, kdybychom se ráno nemohli podívat na odraz v zrcadle. Taková jsou k dostání s širokými dřevěnými rámy a některé kusy také s poličkou, která je součástí. Sem můžete umístit předměty, které je vhodné mít stále u sebe. Například kartáčky, mýdlo nebo kosmetiku, je nutno mít po ruce při ranním shonu.

Vitrína

Jestliže se nemůžete rozhodnout zda věci schovat do skříně nebo vystavit na oči, je tu pro vás řešení. Prosklená vitrína nabídne spoustu místa pro kosmetické produkty nebo dekorace, které chcete mít na očích, ale nepřejete si aby se na ně chytal zbytečný prach.

Doplňky

Je pouze na vás zda se rozhodnete pro dlažbu nebo například dřevěnou podlahu. Masivní nábytek bude dělat ozdobu v každém případě. A pokud vás trápí barevné ladění koupelny nevěšte hlavu. Rozhodnout se můžete pro kteroukoli vaší oblíbenou, protože na tomto rozhodnutí v kombinaci se dřevem není nikdy co zkazit.

Přírodně působí hnědé až krémové barvy nebo čistě a jednoduše bílá. Pokud chcete dodat vaší koupelně život použijte živější barvu, jako je červená, modrá nebo zelená.