Jak by měla vypadat dokonalá matrace

Kvalita spánku má rozhodující vliv na kvalitu našeho života. Během spánku totiž lidské tělo regeneruje, takže načerpává síly do druhé dne. Pokud se nevyspíte, vaše tělo bude chátrat a promítne se to také na vaší náladě. Budete podráždění, vyčerpaní a bez energie. Poradíme vám, jak vybrat dokonalou matraci, která vám zaručí spokojené spaní.

Bio matrace
Foto: lacne-matrace.sk, sendvičová matrace SENZA BIO

Výběr matrace je individuální záležitostí

Pokud vybíráte matraci, musíte to udělat na základě vašich potřeb. Každému z nás totiž vyhovuje něco jiného. Nedejte tedy na rady nikoho jiného. Důležitou vlastností matrace je její tvrdost. Existují matrace tvrdé, středí a měkké. Tvrdost je třeba si vyzkoušet. Uděláte to nejlépe tak, že si matraci půjčíte na jednu noc domů. Pokud to prodejce neumožňuje, vyzkoušejte matraci alespoň na prodejně. Poležte si na ní alespoň 15 minut a zkoušejte různé polohy. Jedině tak poznáte, jestli je vám matrace příjemná či nikoliv.

matrace 1+1 zdarma
Foto: lacne-matrace.sk, matrace Olivia

TIP – chcete koupit kvalitní matrace levně? Neměla by vám uniknout akce matrace 1 + 1 zdarma!

Jaký materiál zvolit?

V současné době se matrace vyrábějí z celé řady materiálů. Oblíbené jsou matrace z líné pěny, ta se totiž dokáže dokonale přizpůsobit tvaru lidského těla. Skvělé jsou matrace s pružinovými taštičkami i matrace z koňských žíní. Ty mají vysokou životnost, jsou proto o něco dražší. Zvláštní vlastnosti mají antidekubitní matrace, které jsou vhodné i pro  osoby, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžku. Díky speciálnímu materiálu totiž snižují riziko vzniku proleženin. Antibekubitní matrace je možné koupit zde – vstup do eshopu.

7 zón je ideál

Ideální matrace by měla mít 7 zón. Každá z nich totiž nabízí ideální oporu pro danou část těla. Svaly si tedy mohou maximálně odpočinout.

Jak budeš spát ty? Pokud kromě matrací sháníš i nábytek klikni sem.