Oblíbenost rustikálního nábytku stále stoupá

Mít byt zařízený v italském rustikálním stylu je snem mnoha lidí, avšak ne každý touží vlastnit skutečně starožitné vybavení. V dnešní době však existuje řada moderních napodobenin, díky kterým můžete rustikální styl pozvat i k vám domů. A jak by pak vlastně mohlo vypadat?

rustikální nábytek
Zdroj: rusticinteriordesign.com/

Nábytek našich babiček

Rustikální nábytek by měl navozovat příjemnou atmosféru venkovského sídla. Není tedy divu, že často využívá především přírodních materiálů, například dřeva, které tvoří neodmyslitelnou část nábytkářského průmyslu. V interiéru zařízeném dle tohoto stylu by se návštěvy měli cítit velmi příjemně a celkově by na ně tamní prostředí mělo působit značně útulně. Zejména v tom totiž spočívá kouzlo rustikálního nábytku.

Proč je italský rustikální nábytek tak oblíbený

Hlavním magnetem, který přitahuje milovníky historie a luxusu, je právě jeho precizní provedení, se kterým se lze ve většině případů setkat. Ne nadarmo si tento styl našel oblibu u celé řady známých osobností. Prostředí, ve kterém se nachází, navozuje atmosféru zámeckého interiéru, což je už samo o sobě příjemnou změnou oproti nudným moderním kusům nábytku, které často mohou působit až poněkud neosobně. Rustikální nábytek ve vás naopak vyvolá příjemné pocity a alespoň na okamžik vám umožní vrátit se do dob našich babiček. Vhodně jej můžete zakomponovat i do moderního bytu, kde jen podtrhne jeho jedinečnost.

rustikální nábytek

rustikální nábytek

rustikální kuchyně

křeslo v rustikálním stylu

rustikální styl

jídelna v rustikálním stylu

pohovka v rustikálním stylu

Zdroj: rusticinteriordesign.com/