Tři nápady na netradiční využití tapety

S tapetou jste se již jistě setkali, ale nejspíše to bylo jen v souvislosti s výzdobou stěny. Proč ale tapety nevyužít i jiné prvky v interiéru? Snadno pomocí nich můžete změnit barevný odstín nábytku, případně zamaskovat drobná poškození a oděrky. Kde všude můžete tedy vlastně tapety využít?

tapety
Zdroj: digsdigs.com

Tapety na nábytek

Prvním a možná také nejužitečnějším způsobem, jak lze tapetu využít jinak než na ozdobení stěn, je nábytek. Nemusíte jej nutně polepovat celý. Ostatně ozdoba jen konkrétních částí v mnoha případech vypadá lépe. Je to však na vás, jak se rozhodnete svůj nábytek proměnit. Vybrat si také můžete kombinaci několika vzorů tapet. Výsledek vás jistě mile překvapí.

tapety

Nezapomeňte na dveře

Máte na dveřích oděrky a nevíte, jak se jich zbavit? Řešením pro vás mohou být opět tapety, do kterých dveře oblečete. Zde doporučujeme sázet spíše na imitace dřeva a podobně, které na dveřích vypadají velmi přirozeně. Dopřejte jim nový nádech s tapetou, která efektivně zakryje jejich nedostatky. Vaše dveře s ní budou vypadat jako nové.

Ozdobte si schodiště

Pod jednotlivé schody můžete snadno aplikovat tapetu a získat tak úplně nový vzhled celého schodiště. Tapetový polep se snadno odstraňuje, takže pokud vás po čase zvolený vzor omrzí, jednoduše jej vyměníte za jiný.

tapety

Pokud přeci jen chcete zůstat u tradičního způsobu tapet, které zahrnuje jejich umístění na stěny interiéru, pokuste se alespoň vhodně kombinovat dva vzory.

tapety

tapety

tapety

tapety

tapety

tapety
Zdroj: digsdigs.com