Neonová zář v interiéru

Už nevíte, čím oživit váš interiér, aby byl opravdu pestrý a zářivý? A zkoušeli jste do něj vnést neonové barvy?

neon
Zdroj: architectureartdesigns.com

Nebojte se neonových barev

Výrazné neonové barvy jsou známé zejména v souvislosti s výstražnými symboly. Bohužel i to je jedním z důvodů, proč se málokdo odváží neon zakomponovat do svého bydlení, ačkoliv co jiného jej dokáže tak prozářit jako právě on? Nebojte se bytových doplňků v neonových barvách. Pokud je zvolíte s rovnou a střídmě, nemusíte mít strach, že byste šlápli vedle. Pomocí neonu vynikne i jinak obyčejný interiér a získá úplně nový vzhled.

neonový interiér

Kam s neonem

A co bychom si mohli v neonových barvách pořídit. Jestli si stále nejste jisti, zda neon zapadne do vašeho interiéru, začněte nejprve drobnými doplňky, jako jsou polštáře na pohovku, závěsné dekorace, lemy dek a koberců a podobně. Přijdete-li neonovým barvám na chuť, můžete si pořídit něco většího, například neonový potah na sedačku. Snadno také neonové barvy využijete při malování a to ať už nábytku, tak stěn. U obou variant však buďte obezřetní a neon věnujte opravdu jen detailům. Přílišné množství takto výrazné barvy mi mohlo na některé jedince působit rušivě.

neon

Kombinace povoleny jen částečně

Neonové barvy můžeme kombinovat s jinými barevnými odstíny, jak uznáme za vhodné, ale vyvarovat bychom se měli kombinací několika druhů neonových barev. Výraznosti by tak bylo skutečně mnoho a to by mohlo být na škodu.

neon

neon

neon

neon

neon

neon

neon
Zdroj: architectureartdesigns.com