Umělé květiny a moderní květináče jsou ideální výzdoba do interiéru

Láká vás moderní výzdoba interiéru, ale nevíte si přitom rady s kombinacemi, které jsou pro vaše prostory vhodné? Neklesejte na mysli a projděte si nabídky moderních dekorací, které vás nadchnou na první pohled. Základním pravidlem je rozdělit dekorace pro vnitřní a venkovní prostory.

květiny
Zdroj, foto: 1.design-milk.com

Nejoblíbenější bytovou dekorací jsou umělé rostliny, které se považují za opravdový poklad každé domácnosti. Na rozdíl od živých květin ale odpadá spousta práce, času na péči a také financí. Umělé rostliny zkrátka nic nestojí a budou věrně zdobit vaše prostory, ať se děje cokoliv. Složitější je to ovšem s výběrem vhodných rostlin.

Kvalitní květináče seženete v různých rozměrech i barvách

Pokud máte již nějaké rostliny doma, jistě víte, že je kromě základních druhů květin důležité dbát i na výběr vhodných květináčů. Moderní květináče jsou k dostání v mnoha druzích počínaje velikostí, tvarem i barvou. Různorodé materiály také poskytují současnému bydlení vlastní ráz. Kromě klasických keramických květináčů můžete využít i umělé nebo ratanové. Velmi vkusně vypadá i květináč doplněný lýkem a řada dalších efektů, která z klasických květináčů vytváří doslova umění.

Vyzkoušejte účinek exotiky umělých palem

Nejoblíbenějším druhem těchto rostlin jsou umělé palmy. Dodávají bytu nádech exotiky a skvěle se hodí i pro venkovní prostory. Pokud se rozhodnete umístit palmu do zahrady, dbejte na větší rozměry, jelikož malé palmy by snadno zanikly. Moderní umělé palmy jsou samozřejmě stejně jako další druhy k nerozeznání podobné pravým rostlinám. Většina z nich má uměle vytvořené nedostatky, aby celek působil autenticky a nebyl tak poznat jejich umělý původ.

Pokojové fontány jsou krásné i praktické zároveň

Kromě umělých rostlin existuje řada dalších dekoračních doplňků, ze kterých může být skvělá výzdoba do interiéru. Zářným příkladem jsou pokojové fontány, které kromě svého vzhledu pomáhají také při zvlhčování vzduchu a mohou být tedy užitečným pomocníkem v každé domácnosti. Zvuk tekoucí vody je navíc uklidňující a z fontány se rázem stává ideální relaxační prostředek, na který se nejednou rádi zahledíte.

květiny
Zdroj, foto: 1.design-milk.com, výzdoba do interiéru