Představení kožených sedacích souprav a druhů kůží

Dostavěli jste nový dům nebo jste jen zrekonstruovali obývací pokoj? Pak nejspíš přemýšlíte o koupi vhodného nábytku, mezi který bude jistě patřit i sedací souprava. Výběr vhodné sedačky nebývá příliš snadný. Musí ladit s ostatním nábytkem, s designem celého interiéru a hlavně musí být pro Vás pohodlná a měla by odpovídat Vašemu životnímu stylu.

Oblíbené styly kožených sedacích souprav

Současný trh nabízí nepřeberné množství sedacích souprav. Velké oblibě se čím dál víc těší kožené sedací soupravy. V některých lidech jsou sice stále předsudky vůči tomuto potahovému materiálu, výhody kůže jsou ale nesporné. Kůže je přírodní materiál a sedací souprava z ní vyrobená se stane oblíbeným místem pro Vaši relaxaci. Je jen na Vás, zda dáte přednost kožené soupravě moderního designu nebo klasického stylu, jehož předností je zejména vysoký komfort sezení daný výškou opěrných zádových polštářů.


Rohová kožená sedací souprava Florac, Zdroj: Bytcentrum.com

Samostatnou skupinou jsou rustikální sedačky, které jsou dokonalým spojením přírodního materiálu kůže a masivního dřeva. Je asi zbytečné se zmiňovat, že ve všech těchto stylech najdete varianty rohové, varianty s rozkladem nebo jen samostatné pohovky různých velikostí. Často bývá nabídka doplněna o možnost koupit křeslo či taburet stejného designu.


Rustikální sedací souprava Belfort, Zdroj: Bytcentrum.com

Typy kůží sedacích souprav

Abyste si užívali komfortu  kožené sedací soupravy a těšili se z její koupě, je důležité vybrat pro Vás vhodný typ kůže. Pro rodiny s dětmi a milovníky domácích mazlíčků se doporučuje koupit sedačka z tzv. kůže pigmentované. Vyznačuje se vyšší odolností a nenáročnou údržbou.

Naproti tomu zákazníci, kteří hledají tu nejvyšší kvalitu a luxus, budou nadmíru spokojeni z koupě sedací soupravy z kůže anilinové. Tento typ je charakteristický svou jemností a hebkostí na dotyk. Vysoká prodyšnost nezpůsobuje tzv. pocity lepení se na kůži.

Speciálním typem anilinové kůže je kůže nubuková s broušeným povrchem. Pokud hledáte soupravu nevšedního designu s důrazem na přírodní charakter potahového materiálu, je tato varianta pro Vás to nejlepší. Každá sedací souprava z nubukové kůže se stane dominantou prostoru, do kterého je umístěna.


Sedací souprava Arizona z broušené kůže, Zdroj: Bytcentrum.com