Zařiďte svůj obývací pokoj správně, aneb pozor na tyto nejčastější chyby

Obývací pokoj je považován za středobod domácnosti a většina lidí jej označuje za nejdůležitější místnost vůbec. Je to místo, kam směřujete vaše návštěvy, scházíte se s rodinou, trávíte společné večery při sledování televize a zároveň tu chcete odpočívat, i když je místnost plná lidí.

foto_detail_main_zoom_6660_1
Foto: nabytek-elegance.cz

Kromě spousty lidí, kteří se tu střídají, jsou obývací pokoje plné neskutečného množství věcí, které si chcete vystavit a mít je na očích. Pokud se vám vybavení jedné z nejfrekventovanějších místností nelíbí a toužíte po změně, nebraňte se fantazii, které klidně popusťte uzdu! Je třeba si uvědomit, že obývací pokoj není výkladní skříň pro vaše návštěvy, nýbrž je to místnost určená pro relaxaci a odpočinek. Plánujete-li změnu, vyhněte se nejčastějším chybám při zařizování obývacího pokoje!

Obývací pokoj není skladiště
Nejčastější chybou je přeplnění obývacího pokoje, který většina lidí promění ve skladiště. Na chvilku se zastavte a popřemýšlejte, zda všechny věci, jež máte v obývacím pokoji, opravdu potřebujete. Je samozřejmé, že nábytek do obývacího pokoje neodmyslitelně patří, protože jej dělá zařízeným a útulným, ale i v tomto případě platí, že se nic nemá přehánět. Pokud se ve svém obýváku doslova zazdíte přebytečným množstvím nábytku, bude vám scházet prostor k pohybu a věřte, že se v takto zařízeném interiéru vůbec nebudete cítit příjemně.

Úložné prostory zde mají své místo, ovšem všeho s mírou
Úložné prostory mají v obývacím pokoji mají své čestné místo. Existují věci, které potřebujete mít po ruce a jistě i vy máte spoustu rodinných fotografií, které chcete mít neustále na očích. Komody a vitríny vám v tomto případě výborně poslouží. Nejenže vám nabízí dostatek úložného prostoru, který oceníte především ve chvíli nečekaných návštěv, kdy do nich narychlo schováte to, co nemá být viděno, ale zároveň vypadají velice moderně a váš interiér díky nim prokoukne. Hledáte-li elegantně situovanou stěnu, jejíž styl je moderní a nadčasový, měla by být vaší volbou obývací stěna Antonia v bílém lesku. Možná pro vás právě tento výběr bude tou pravou trefou do černého!