Hledáte neotřelou velikonoční výzdobu pro dům i zahradu?

Jakoby lidé o velikonočních svátcích spolu za pomoci symbolů jara chtěli rychleji přivolat teplé počasí, rozpuk zeleně a zbavili se pozůstatků dlouhé a ponuré zimy.

drátěná vejce

Foto: bellarose.cz, drátěná vejce

Jarní a velikonoční dekorace jsou v České republice čím dál populárnější. Zdobíme předdveří, na dveře věšíme věnce z proutí ozdobené barevnými, dekorativními, nebo slaměnými vajíčky, látkovými kuřátky a zajíčky, barevnými stuhami, peříčky či jinými kouzelnými drobnůstkami. Bez jarní atmosféry nezůstává ani zahrada a samozřejmě interiér. Co vše je možné pořídit? Nechte se inspirovat.

Svěží kuchyně a jaro v obývacím pokoji

Všichni členové rodiny kuchyni alespoň na chvíli každý den navštíví. Nastartujte se hned ráno při snídani právě s pomocí jarní a velikonoční výzdoby.

Na stůl můžete umístit vázu s vrbovými proutky, na které pověsíte vajíčka z peříček, papírové ptáčky nebo textilní ptáčky s levandulí. Stejně tak dobře jako základ do vázy poslouží i proutí s kočičkami. Máte-li raději květiny, můžete použít keramickou vázičku Egg ve tvaru vajíčka, do které naaranžujete drobné, na krátko střižené tulipány, narcisy, konvalinky, bledule i jiné jarní kvítí. Stejně dobře zapůsobí i z vázičky vykukující svěží mech nebo popínavá zelená rostlinka.

zajíci

Foto: bellarose.cz, zajíci

Velmi hezky vypadá velikonočně nazdobený květináč. Můžete jej umístit nejen na okno, ale i na konferenční stolek, do blízkosti televize, ke dveřím… Osázejte ho nízkými i vyššími živými květy, mezery zaplňte mechem, nebo líkem, dozdobte látkovými zajíčky, plechovými vajíčky a je hotovo.

Podle toho, kde budete chtít květináč umístit, vyberte jeho velikost, tvar i materiál, ze kterého je vyroben. Skvěle působí např. zinkový květník nahoře dozdoben červenobílou kostkovanou mašlí, nebo přírodní ratanový květník.

Netradiční doplňky na zahradu

Když už jsem u jarní a velikonoční výzdoby, nesmí chybět ani zahradní dekorace. Velmi zajímavé a zdobivé jsou do detailů propracované ptačí klícky. Můžete je umístit na stůl v altánku či na terase, nebo vtipně pověsit na strom a dozdobit dle svého vkusu.

Do smaltovaného džbánu umístěte opět vrbové proutí, “kočičky“, nebo živé či umělé kvítka, smaltovaný kyblík, nebo lavor vyplňte vřesem a sedmikráskami.

velikonoční dekorace

Foto: bellarose.cz, smaltovaný kyblík