Potýkáte se doma s nedostatkem místa? Řešení není složité!

Mít v interiéru více místa není tak úplně od věci. Někde může být dokonce nedostatek prostoru velkým problémem. Na druhou stranu existují i určitá řešení, a tím nemáme na mysli stěhování do většího…

LM17

Posuvné a skládací dveře jako praktické řešení

Ušetřit místo lze více způsoby. Nemůžete např. využít veškerý prostor v místnosti, pokud máte klasické otočné dveře, jejichž křídlo potřebuje k otevírání určitou plochu. Existují však zajímavé alternativy, např. posuvné dveře. Navíc lze pouvažovat rovněž o skládacích dveřích, které vám v interiéru nejen ušetří prostor, ale stanou se rovněž elegantním prvkem každé místnosti. Snoubí v sobě totiž praktičnost se zajímavou estetickou stránkou.

Tip: prohlédněte si pestrý sortiment interiérových dveří a schodů v nabídce e-shopu Leroymerlin.cz.

Optické zvětšení díky podlaze, obkladům i dlaždicím

Pokud se v nejbližší době chystáte vyměnit podlahu č obklady, nezapomínejte zohlednit právě velikost místnosti. S nedostatkem místa totiž lze bojovat nejen prakticky, ale také opticky. Obecně platí, že světlejší barvy místnost zvětšují, zatímco použití tmavých odstínů má přesně opačný efekt. Stačí se tedy podívat na přehled dřevěných podlah a obkladů a vybrat si i s ohledem na velikost pokoje či pokojů, v nichž chcete provést výměnu.

Takového optického zvětšení (nebo zmenšení) lze dosáhnout prakticky v celém interiéru. Máte-li tedy např. menší koupelnu, vyhněte se tmavším barvám, neboť by poté tato místnost mohla začít působit skutečně klaustrofobicky. Ovšem vzhledem k tomu, že si dnes můžete zakoupit keramické a sádrové obklady na mnoha místech a v rozličných provedeních, lze se takovým komplikacím jednoduše vyhnout.